2011. dec. 22.

Az álcázás nagymesterei




Na vajon mi lehet ez?

 

Nem, nem borult el az agyunk és mentünk át mindent-pokróccal-letakarós-öregasszonyosba. Ez kérem szépen a babaház, amit a méreteiből kifolyólag sehova sem tudtunk eldugni, ezért az álcázás nagymesterei egy fergeteges ötlettel álltak elő. Remek, nem? Lakberendezési szempontból egyenesen lenyűgöző!
Mondanom sem kell, miután a gyerek hazaért, az első dolga az volt, hogy valahogy bekukkantson a pokróc alá. Természetesen minden erőmmel azon voltam, hogy megállítsam a kis kiváncsit. Most először örülök igazán annak, hogy meg vagyunk csúszva, mert ha már hetek óta meglenne a ház, akkor már biztosan nem lenne titok, a titok. Így utólag végiggondolva, nem is olyan rossz, hogy a babák egy szerkezetkész házat kapnak, így legalább együtt találhatjuk ki Pankával, hogy milyen helyiség milyen legyen. Mindennek van előnye.

De kezdjük az elején. Megérkezett a faanyag, és következett az újratervezés.




Egy kis kitérő a tervezés értelmezéséhez:
alapvetően a babaházaknak két fajtája van:
Elöl, esetleg oldalt kidolgozott, ki- és felnyithatós babaház
 Forrás


Elöl, oldalt kidolgozott, de hátul nyitott babaház,
ami forgatást igényel
Forrás

Sokat gondolkodtam azon, hogy mégis milyen babaház készüljön Pankának. A hátul nyitott babaházzal alapból az volt a gondom, hogy forgatni kell, márpedig egy ekkora babaháznak komoly súlya van, tehát a napi gyakorlatban úgy nézne ki a dolog, hogy a gyönyörűen kidolgozott eleje mindig be lenne forgatva a fal felé. (Persze lehet kapni valami fura kis szerkezetet a forgatáshoz, de emiatt biztosan nem fogok külföldről rendelni aranyáron.) A hátul nyitott babaház felejtős.

Eleinte jobban húzott a szívem a nyitogatható babaház felé, de mikor megérkezett a faanyag újragondoltam az egészet: az tény, hogy a gyerek nem fogja forgatni a házat, de arra is kicsi az esély, hogy az előlapját a játék végeztével becsukja, ámbár ez még nem is lenne baj, de lelki szemei előtt megjelent a kép, hogy a felnyitott tető lecsapódik a kislányom pöttöm karjaira. Na azt már nem! Szóval ismét fogtam egy üres papírt és vegyítettem a babaházak előnyös tulajdonságait. Ebből született az elöl nyitott, oldalt kidolgozott, a hátul síklapos, manzárdtetős terv. 1-2 nap számolás, tervezgetés, újrarajzolás, rétegelt lapokra felrajzolás után végre elérkeztünk oda, hogy a férjem is besegítsen a munkálatokba, és dekopír fűrésszel kivágja  a darabokat. Sajnos erről a fázisról nem készült kép, pedig érdemes lett volna megmutatnom, hogyan lehet egy pár nm-es nappaliból fűrésztelepet csinálni. :)

Következik az 1-2 órán át tartó csiszolás






A darabok kivágása pár óra lett volna, de ezt sajnos csak két napi bontásban tudtuk megoldani. Az összeszerelést azonban kénytelenek voltunk egy napba belesüríteni, mert az egyik nagymama közreműködésével ennyi gyerekmentes időt kaptunk .
Az ablak-, ajtónyílások a tervek szerint később kapnak rendes nyílászárókat, de erre már karácsonyig sajnos nincs idő. Mindegy, ez is szerintem nagy öröm lesz, mert a legtöbb helyiségbe már kerülnek bútorok, aztán kezdődhet a könnyűszerkezetes, szerkezetkész babaház együtt szépítgetése.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése